El. p.: mokykla @ taujenai.ukmerge.lm.lt, tel.: +370 34045125

Įdomi edukacinė pamoka

Saulėtą birželio 11 dienos rytą ketvirtos klasės mokiniai kartu su mokytoja Regina Pušinskiene dalyvavo edukacinėje pamokoje „Viduramžių darbai ir pramogos medinėje pilyje“, kuri vyko Šeimyniškėlių piliakalnyje netoli Anykščių. Vykdami į edukaciją ketvirtokai stabtelėjo prie Šv. Jono šaltinio Kavarske, esančio dešiniajame Šventosios upės krante. Mokiniai sužinojo, kad šis šaltinis kyla į kalno viršūnę ir tęsiasi 134 metrus, kad jis yra apipintas įvairiosiomis legendomis, garsėja savo gydomosiomis, jauninamomis savybėmis, kurios ypač sustiprėja Joninių naktį.
Prie įvažiavimo į Anykščius mokiniai iš aukštai pažvelgė į žaliuojantį miestą, pasigrožėjo bažnyčios bokštais. Toliau kelias vedė į Šeimyniškėlių piliakalnį. Šį vieną didžiausių ir įspūdingiausių Aukštaitijos piliakalnių supa du gilūs slėniai, kuriais teka Vorelio ir Volupio upeliai. Pasitikusi gidė papasakojo šio piliakalnio atsiradimo istoriją, parodė įvairius
archeologinių radinių pavyzdžius. Pilies kiemelyje ketvirtokai išbandė akies taiklumą bei rankų stiprumą šaudydami iš lanko, mėtydami ietis, ieškojo radinių su metalo detektoriumi, žaidė viduramžių stalo žaidimą „Tvirkatą“ bei išbandė daug kitų įdomių veiklų.
Namo visi grįžo pakilios nuotaikos, kartodami, kad tai buvo pati geriausia išvyka.

Mokytoja Regina Pušinskienė

Previous Article

Next Article