Įdomi programa

Lapkričio 16 d. gimnazijos 2 ir 4 klasių mokiniai dalyvavo geros savijautos programoje „Tapk šviesos herojumi!“, kuri vyko Lietuvos švietimo istorijos muziejuje Kaune. Rytas prasidėjo arbatos gėrimo ritualu su pasakojimu apie arbatos atsiradimo istoriją, gerąsias arbatžolių savybes, poveikį sveikatai ir emocinei būsenai.

Po to mokiniai buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves, kur išgirdo pasakojimą apie mozaiką, grafiką, jų praktinį panaudojimą; pasirinko vieną iš kelių aplikacijų paruoštukų, jį dekoravo pasirinktomis spalvomis ir perkėlė ant tekstilės paviršiaus. Pertraukėlės vyko atskiroje patalpoje. Čia programos dalyviai galėjo atsikvėpti ant sėdmaišių klausydamiesi relaksacinės muzikos ir stebėdami įspūdingus vaizdus ekrane. Pailsėję žaidė komandinį figūrinį žaidimą „Šviesos mozaika“: susiskirstę komandomis, dalyviai gavo šviečiančias lazdeles, su kuriomis kūrė geometrines figūras ir kompozicijas. Vėliau vyko edukacinis užsiėmimas „Sukurk spalvų ir šviesos stebuklą“. Dalyviai sužinojo apie smėlio savybes ir jo panaudojimo galimybes; kūrė skulptūras iš kinetinio smėlio, pasirinkę skirtingų spalvų smėlį kiekvienas individualiai susipylė jį į suvenyrinius buteliukus; susiskirstę į nedideles grupes, bendrai kūrė smėlio paveikslus ant šviesos stalų.

Laikas prabėgo nepastebimai, o užsiėmimai paliko didžiulį įspūdį.

                                                                                                                                            Mokytoja Genė Baronienė