Tolerancijos diena

Lapkričio 16 d. gimnazija minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. TOLERANCIJA – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, pagalba, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei visi.

Šią dieną minėjo mūsų gimnazijos 1 – IV g. klasių mokiniai, taip pat prie šios iniciatyvos prisijungė ir darželio mišrios ikimokyklinio ugdymo grupės „Pagrandukai“ ir ,,Pelėdžiukai“. Labai svarbu, kad kuo anksčiau vaikai supras ir žinos žodžio ,,tolerancija“ reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas! Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti mūsų mokiniai ir darželinukai piešė piešinius, iš popieriaus gamino namukus, juos spalvino, dekoravo ir  pastebėjo, kokie jie visi margi, gražūs ir skirtingi. Iš pagamintų namukų  sukūrė Taujėnų Tolerancijos miestelį.

Per etikos, tikybos, istorijos bei kitas pamokas mokiniai aptarė, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar savo gyvenamojoje vietovėje matome, pastebime tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius, situacijas gatvėje, parduotuvėje ar kitoje viešoje vietoje, analizavo šiuos pavyzdžius. Kalbėjosi apie mūsų visuomenės požiūrį į kitaip atrodančius, kitaip mąstančius bei turinčius kitokius nei dauguma pomėgius ir gyvenimo būdus. Mokiniai išsakė savo mintis, koks turėtų būti miestas, miestelis, kuriame gera gyventi.

Gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo LRT ir Europos transliuotojų sąjungos organizuojamoje tarptautinėje vaikų draugystės iniciatyvoje ,,Matau tave“, kuri kviečia vaikus draugauti, priimti skirtumus ir toleranciją išreikšti vienijančiu šokiu. Mokiniai per šokių pamokas mokėsi šokio: „Dinamitas“ judesių ir dainos žodžių:  „Visi tave mylės už tai, koks esi, gali tikėti savimi, nes tokio kito jau nebus – tu unikalus“. Nufilmuotą vaizdo įrašą išsiuntėme į LRT televiziją.

                                                                                         Mokytoja Jurgita Padolskienė