„S13, V16, K11 – ką šios dienos mums kalba apie pilietiškumą?“

Kiekvienais metais mokyklos tris mėnesius iš eilės mini Lietuvos istorijai svarbius ir įsimintus įvykius.  Penktadienį mūsų mokyklos I – II g. klasės  dalyvavo pamokoje kurios tema buvo „S13, V16, K11 – ką šios dienos mums kalba apie pilietiškumą?“ Pamoką vedė Luka Leskauskaitė, istorikė, LRT radijo laidos „Vardan tos“ autorė.  

Pamoka buvo skirta jaunai kartai apie pilietiškumo sampratą, kurią Luka aiškino per savo patirties prizmę, kai jaunam žmogui svarbi veikla ir siekiai, kuriuos galima pasiekti, jei tik nenuleidi rankų. Mokiniai sužinojo apie savanorystę, kaip svarbu duoti – be atlygio.  Įdomu buvo išgirsti apie valstybines šventes, kaip nauja karta, kuri negyveno okupacijos laikotarpiu, supranta žodį laisvė. Švęsti Lietuvos gimtadienį galima žaismingai ir išradingai, todėl Lukos nuomone reikia visada parodyti savo iniciatyvą ir taip galima įkvėpti ir kitus bendraminčius.  

„Mūsų žemė, kas gali ją apginti, jei ne mes“ šie Lukos žodžiai palietė ne vieno gimnazisto širdę. Ačiū Lukai už nuoširdžią pilietiškumo pamoką.