Tolerancijos savaitė

Lapkričio 14-18 dienomis gimnazijoje vyko Tolerancijos savaitės veiklos: mokiniai ir darželinukai kūrė TOLERANCIJOS GATVELĘ, o 16 d. dieną minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas.

Mokiniai įvairia technika piešė namus, iš įvairių medžiagų gamino namukus, juos spalvino, dekoravo ir pastebėjo, kokie jie visi margi, gražūs ir skirtingi. Darželinukai, dirbdami kartu su mokytojomis, padėdami vienas kitam, sukūrė namo maketą ir kalbėjosi apie draugiškumą ir kaip reikia elgtis, kad grupėje būtų gera visiems vaikams. Per etikos, tikybos, istorijos bei kitas pamokas mokiniai aptarė, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar savo gyvenamojoje vietovėje matome, pastebime tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžius, situacijas gatvėje, parduotuvėje ar kitoje viešoje vietoje, analizavo šiuos pavyzdžius. Diskutuota apie mūsų visuomenės požiūrį į kitaip atrodančius, kitaip mąstančius bei turinčius kitokius nei dauguma pomėgius ir gyvenimo būdą. Mokiniai išsakė savo mintis, apie pakantumą vieni kitiems.