Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 dieną gimnazijoje paminėta Tarptautinė tolerancijos diena. Šių metų Tolerancijos simbolis —žibintas, skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį.

Tolerancijos savaitę mūsų mokiniai ir darželio IUG ir JIUG grupės „Pagrandukai ir Pelėdžiukai“ vaikai gamino žibintus, juos spalvino, dekoravo ir pastebėjo, kokie jie visi įdomūs, gražūs ir skirtingi. Darželinukai kartu su mokytojomis padėdami vienas kitam kūrė žibintus, kalbėjosi apie draugiškumą ir kaip reikia elgtis, kad grupėje būtų gera visiems vaikams. Per pamokas mokiniai aptarė, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar savo gyvenamojoje vietovėje matome, pastebime tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius, situacijas gatvėje, parduotuvėje ar kitoje viešoje vietoje, analizavo šiuos pavyzdžius. Vaikai kalbėjosi apie mūsų visuomenės požiūrį į kitaip atrodančius, kitaip mąstančius, turinčius kitokius nei dauguma pomėgius ir gyvenimo būdą. Žvakelės, uždegtos pagamintuose žibintuose, teikė jaukumo, šilumos. Svarbi tapo mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą.