Edukacija „Velykinis margutis“

Kovo 30 dieną gimnazijos 1 – 4 klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Velykinis margutis“. Užsiėmimas prasidėjo nuo susipažinimo. Mokiniai buvo ,,nuplakti“ verba, mokėsi plakimo ketureilio, aiškinosi žodžių prasmę.

Tuomet visi kartu prisiminė šiuolaikinių vaikų pamirštą Velykų bobutę, kuri gano Velykų zuikučius, margina margučius: spalvotus geriems vaikams, juodus — neklaužadoms. Kiekvienas mokinys įsivertino save, kokio kiaušinio jis vertas. Kol buvo ruošiama tešla neįprastam margučiui, pradinukai žaidė žaidimą „Skraido – neskraido“. Juk paukštis – pavasario simbolis. Edukatorė papasakojo mistišką ir paslaptingą pasaulio atsiradimo istoriją, kodėl marginame kiaušinius, ką reiškia jų spalvos. O po to jau prasidėjo saldaus margučio gamyba: maišė tešlą iš paslaptingų kiškio miltų, sutirpusio Velykų bobutės vežimaičio, saldžiausio paukščių pieno. Mokiniai pasigamino visiems vaikams įtinkantį kiaušinį, išmargintą neįprastais dažais — pabarstukais. Pabaigoje prisiminė kitas Velykų tradicijas: velykavimą, kiaušinių ridenimą, taškymąsi vandeniu, supimąsi. Taigi pradinukai jau pasiruošę laukti Velykų.