Helovynas gimnazijoje

Daugelis esate girdėję, kad Helovynas — pagoniška, ikikrikščioniška šventė, susijusi su keltų tradicijomis. Taigi ji nėra kilusi iš demoniškų dalykų. Ji išaugo iš keltų ritualų, kai buvo švenčiami Naujieji metai, bei iš viduramžių europiečių maldininkų ritualų. Ši keltų šventė švenčiama lapkričio 1-ąją.

Buvo tikima, jog mirusiųjų sielos tądien grįžta aplankyti žemės. Taigi penktadienį, spalio 28 dieną, prieš rudens atostogas, gimnazijos mokinių taryba nusprendė surengti nuotaikingą Helovyno (arba Vaiduoklių) šventę. Visi, net gimnazijos direktorė ir mokytojos į gimnaziją atėjo su kaukėmis, kostiumais. Per pertraukas koridoriuose prasidėjo didysis vaiduoklių, raganų, zombių, skeletų ir kitų baisių būtybių šurmulys. Visi tryško gera nuotaika bei išmone, prie siaubo sienelės kiekvienas galėjo nusifotografuoti. Už kūrybiškumą mokiniai gavo saldumynų. Aišku, per atostogas mokiniai kartu su tėveliais nepamirš ir lietuviškų Visų Šventųjų ir Vėlinių tradicijų.