Civilinės saugos užsiėmimai

Lapkričio 23 d. gimnazijos I-IV g. klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje, kurią organizavo Vidaus reikalų ministerija. Tai informacijos kampanija apie civilinę saugą — pasirengimą galimai branduolinei avarijai, karinėms grėsmėms bei kitoms civilinės saugos nelaimėms.

Lektorius iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pristatė pranešimą apie civilinę saugą, kaip elgtis ekstremaliose situacijose, į ką atkreipti dėmesį įvykus nelaimei, kur slėptis. Mokiniai sužinojo, kaip pasiruošti išvykimo krepšį, kuris sveria apie 30 kilogramų, galėjo tą krepšį pasimatuoti, užsidėti ant nugaros. Po paskaitos vyko trumpa viktorina ir mokiniai pasitikrino, kiek įsidėmėjo paskaitos metu, kas labiausiai įstrigo. Edukacijos pabaigoje norintieji galėjo dalyvauti VR simuliacijoje, kurios metu mokiniai, užsidėję VR akinius, turėjo galimybę papulti į 360 laipsnių simuliaciją (kai įvyksta branduolinė reakcija ir reikia priimti sprendimus, slėptis). Ši edukacija mokiniams buvo labai naudinga.