Paskutinio skambučio šventė

Gimnazijos abiturientams paskutinis skambutis vėlavo: jis nuskambėjo ne gegužės pabaigoje kaip daugumoje šalies gimnazijų, o birželio 1 d. Tiek abiturientai, tiek jų tėvai norėjo tikros Paskutinio skambučio šventės, o ne internetinės. Šiemet tradicijas ir įprastus paskutinio skambučio šventės planus gerokai pakoregavo ir pakeitė koronavirusas. Visgi III g. klasės gimnazistai su auklėtoju surengė puikią šventę lauke. Šlamėjo ir kvepėjo pirmosios vasaros dienos žaluma, klegėjo gandrai ir padūkėlis vėjas lingavo susirinkusiųjų rankose puokštes.

Pirmąkart mokyklos istorijoje iš klasės abiturientų neišvedė pirmokai: gimnazijoje dar neskamba vaikų balsai, abiturientai išėjo iš mokyklos nešini gimnazijos vėliava vieni. Liūdną nuotaiką pataisė susirinkę šventės dalyviai. Skambėjo III g. klasės merginų atliekamos dainos, sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė Loreta Zdanienė, buvę Taujėnų mokyklos mokiniai ir abiturientai, o dabar svečiai: Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas, Taujėnų seniūnė Elvyra Tulušienė, bendruomenės pirmininkas mokytojas Vidmantas Krikštaponis, tėvų atstovė Gražina Ivoškienė. Gražiai pasveikino ir suvenyrus įteikė Taujėnų gimnazijos tarybos pirmininkė Irmina Žižienė, buvęs pirmasis mokytojas Darius Kaplūnas, auklėtojos Asta Kaplūnienė ir Daiva Židonienė. Abiturientams buvo išdalinti paskutinieji pagyrimo raštai už prizines vietas olimpiadose, sporto varžybose. Pabaigoje tradiciškai buvo perskaitytas abiturientų testamentas ir perduotas mokyklos raktas, Paskutinio skambučio proga išeinančius iš mokyklos mokinius sveikino tėvai, artimieji, bičiuliai. Ši abiturientų laida – 65-oji. Jie įamžino savo laidą padovanodami Taujėnų gimnazijos gėlynui išgraviruotą akmenį ir dar 65 lauko akmenis, kuriuos patys surinko ir atvežė. Mokyklos atnaujintame kieme nuo šiol oš jų padovanotas uosis — labai lietuviškas ir simbolinis medis, kaip vienas iš stipriausių medžių. O stiprybės reikės pirmiausia šiems 65-osios laidos abiturientams, dabar besiruošiantiems egzaminams. Linkime, kad juos išlaikytų sėkmingai, nors baigti mokyklą teko nuotoliniu būdu.