Stovykla „Vasara su muzika“

Rugpjūčio 3 d. Taujėnuose startavo mokinių vasaros stovykla „Vasara su muzika“. Joje savo muzikinius ir pažintinius įgūdžius tobulino įvairaus amžiaus Taujėnų gimnazijos mokiniai, kurie lankė kokį nors muzikos būrelį.

Visą savaitę vyko įdomi muzikinė ir pažintinė veikla. Mokiniai ne tik patys kūrė, dainavo, bet turėjo galimybę pasisemti patirties ir žinių iš profesionalų. Vieną dieną vaikai praleido Lauros Remeikienės studijoje Šiauliuose, apžiūrėjo miesto įdomiausias vietas. Kitą dieną aplankyta Ukmergės meno mokykla. Direktorė Klavdija Stepanova ir mokytoja Daina Kriaučiūnienė papasakojo apie šią meno mokyklą, o linksmą prasidainavimą dovanojo chorinio dainavimo mokytoja Adelė Mikalkėnienė. Mokytojas Valentinas Pliskus ne tik papasakojo apie akordeoną, savo geriausius mokinius, bet ir surengė šaunų koncertą. Ketvirtadienį į stovyklą iš Vilniaus atvyko etnomuzikologas ir pedagogas Arvydas Kirda ir supažindino vaikus su liaudies instrumentais. Vaikai galėjo pagroti, išbandyti tuos instrumentus. Ypač patiko pūsti ragus. Mokytojas Arvydas parodė, kaip pasidaryti skudutį. Tą dieną skambėjo liaudies dainos, sutartinės. Penktadienį baigėsi visos muzikinės linksmybės ir nuskambėjo finalinė daina, vyko vaišės. Projekto vadovė Nijolė Janulienė dėkoja projekto partneriui Ukmergės kultūros centro Taujėnų skyriui, meno vadovei Aistei Brokertienei už nuotaikingas užduotis, linksmus žaidimus, padėkas, dovanėles, tortus bei Taujėnų gimnazijos direktorei Loretai Zdanienei už idėją bei vairuotojui Gediminui Žemaičiui, buhalterei Rimai Ramoškienei, valgyklos darbuotojoms už pagalbą.

Mokytoja Nijolė Janulienė