Vaikų Velykėlės 2021

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ šiais metais vėl organizavo jau tradicija tapusį „Vaikų Velykėlių“ konkursą. Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną. Vykdydami projektą „Vaikų Velykėlės 2021“ į konkursą įsitraukė ir gimnazijos 2-3 klasių mokiniai su savo mokytoja Lina Krikštaponiene. Projektas buvo vykdomas kovo 22 – balandžio 2 dienomis, kai pradinukai jau buvo grįžę į mokyklą. Dailės ir technologijų pamokų metu mokiniai aptarė Šv. Velykų tradicijas ir papročius, susipažino su margučių marginimo raštais bei puošė savo popierinius margučius.

Muzikos pamokų metu vaikai susipažino su Velykų sūpuoklinėmis dainomis, jas dainavo. Projekto galutinį rezultatą, Didįjį margutį, mokiniai vienbalsiai nutarė dekoruoti pavasario tema. Paskutinę projekto dieną visi buvo maloniai nustebinti, nes konkurso organizatoriai kiekvienam mokiniui, kuris dalyvavo marginat Didįjį margutį, dovanojo specialiai projektui skirtą vieną iš geriausių lietuvių autorių knygų. Gimnazijos direktorė Loreta Zdanienė įteikė mokiniams organizatorių atsiųstas dovanas — po R. Lazauskaitės knygą „Dviese bijoti drąsiau“, paskatino per atostogas ją perskaityti, kad grįžę į mokyklą galėtų pasidalinti įspūdžiais. Projekto metu sukurtas Didysis margutis papuošė gimnazijos langą.